Wyślij zapytanie
+48 61 89 81 300

Odlewnia

ALU-MET wykorzystuje własną odlewnię, wyposażoną w szereg nowoczesnych maszyn i narzędzi, które pozwalają na wykonanie odlewów z aluminium. Dostęp do najnowszych technologii, a także doświadczona kadra, umożliwia nam realizację zamówienia od samego początku, czyli opracowania projektu do jego wykonania oraz obróbki wytworzonych materiałów. Dzięki temu nasi Klienci mają pełną kontrolę nad całym procesem technologicznym. Mogą liczyć również na utrzymanie wysokiej jakości wytwórczej przez cały czas.

Odlewnia służy nam do realizacji zamówień na dwa sposoby – poprzez odlewanie grawitacyjne oraz ciśnieniowe. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoferować odlewy o różnej masie i sile zwarcia, w krótkich, średnich lub dłuższych seriach. W każdym przypadku zapewniamy pełne wsparcie technologiczne oraz kontrolę nad projektem. Także pod względem finansowym.

Odlewanie ciśnieniowe

Metoda ta realizowana jest przez nas poprzez wtłaczanie pod wysokim ciśnieniem ciekłego metalu do specjalnie przygotowanej formy odlewniczej. Zapewnia to bardzo dużą trwałość form, jak również wysoką wydajność całego procesu. Także w produkcji wielosesyjnej.

To jednak nie wszystko. Wyposażenie naszej odlewni, przekłada się również na możliwość uzyskania odpowiednich  właściwości fizycznych oraz chemicznych przygotowywanych odlewów, co ma bezpośredni wpływ na trwałość późniejszych produktów. Technologia ciśnieniowa zalecana jest też do wykonywania detali o różnym kształcie oraz odlewów cienkościennych.

Do odlewania ciśnieniowego wykorzystujemy maszyny zimnokomorowe. Pozwalają na dostosowanie procesu odlewania pod kątem parametrów technicznych.

Odlewanie grawitacyjne

W naszej ofercie znajduje się także odlewanie metodą grawitacyjną. Jest ono wykonywane przy użyciu maszyn, które optymalizują procesy czerpania i zlewania oraz utrzymują najlepsze parametry dla uzyskania odlewów o wysokiej trwałości. Nowoczesne wyposażenie odlewni ALU-MET umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału metody odlewania grawitacyjnego. Podobnie jak w przypadku odlewania ciśnieniowego, nasze usługi mają charakter kompleksowy. Efektem tego jest uzyskanie wysokiej jakości odlewów, spełniających szereg kryteriów środowiskowych.

Wpływ na zadowolenie naszych Klientów mają również symulacje odlewnicze. Ułatwia to wykrycie ewentualnych niedociągnięć i błędów projektowych. Po ich wyeliminowaniu, powstaje odlew końcowy.

Własna odlewnia z bogatym wyposażeniem pozostawia nam bardzo szerokie pole do realizacji każdego zamówienia. Jesteśmy w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów i stworzyć dowolny odlew aluminiowy. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą, a także kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.

Copyright reserved for AluMet 2020. Developed by R5 studio.

Bądźmy w kontakcie!

ALU-MET
Ul. Główna 82A
62-050 Krosno k. Poznania

Zadzwoń:
61 89 81 300
502 208 015

Napisz:
alumet@alumetodlewnia.eu

(strefa bezpłatnego
ładowania samochodów elektrycznych
dla naszych klientów)